Anasayfa Bakü - İstanbul Uçak Bileti

Bakü - İstanbul Uçak Bileti

İSTANBUL HAKKINDA
 
İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
 
 
MİLAN HAKKINDA
 

Milano, İtalya'nın Roma'dan sonra ikinci büyük şehri ve aynı zamanda Lombardiya bölgesinin başkentidir. Moda ve otomotiv sektörünün en önemli şehirlerinden biri olan Milano, Avrupa'nın en zengin kentlerinden biridir.

Kuzey İtalya'da yer alan Milano'da şehrin adıyla anılan Duomo di Milano, dünyanın ilk alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala, Da Vinci'nin son akşam yemeği tablosunu barındıran Delle Grazie Kilisesi, Brera Sarayı, Castello Sforzesco gibi yerler gezilebilir. İki büyük takıma ev sahipliği yapan Milano'da Milan ve Inter'in maçlarını oynadığı San Siro Stadyumu da gezilecek yerler arasında yer alır. Milano'nun alışveriş caddelerinde ünlü İtalyan markalarının mağazaları yer alır. Bu şehirde çok sayıda moda okulu da vardır.

Milano'nun biraz şehir dışına çıkarsanız Como Gölü çok popülerdir. Gölün etrafında ünlülerin villaları yer alır. Milano'da şehir içi ulaşımında metro ağı yaygındır. Yine İtalya'nın diğer şehirlerine Bologna, Floransa, Napoli ve Roma'ya hızlı tren seferleri de yapılır. Kentte yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk geçer. Bu yüzden gezmek için en uygun zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.

1,5 milyona yakın nüfusuyla İtalya'nın Roma'dan sonra ikinci en büyük şehri olan Milano'da üç büyük havalimanı bulunur. Malpensa, Linate ve Orio al Serio Havalimanları otobüs ya da trenlerle ulaşım sağlanabilir.

Merkez

Mehmet Akif Ersoy Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat:2 / 51 Şirinevler / Bahçelievler - İstanbul
212 603 53 00
444 34 97

444 34 97

7 / 24 Online Uçak Bileti
0212 603 53 00
Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım ve Tasarım : Taksim Yazılım